PL

Kontakt

Reflex-Polska Sp. z o.o. ul. Kokotek 27 41-700 Ruda Śląska
32 771 64 70 zostaw wiadomość

Historia

Firma Reflex-Polska sp. z o.o. powstała w czerwcu 1997 r. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa była głównie produkcja trójkątów ostrzegawczych oraz konfekcjonowanie bezpieczników i żarówek samochodowych. W kolejnych latach Spółka sukcesywnie umacniała swoją pozycję na polskim rynku. Głównymi odbiorcami, oprócz hurtowni motoryzacyjnych, byli producenci samochodów oraz sieci hipermarketów. W okresie od stycznia 1999 roku do stycznia 2000 roku Reflex-Polska sp. z o.o. była autoryzowanym dostawcą trójkątów ostrzegawczych do fabryki Fiat Auto Poland w Bielsku – Białej.

Pomiędzy czerwcem 1999 roku a marcem 2000 Firma odnotowała ogromny wzrost obrotów, spowodowany eksportem trójkątów ostrzegawczych głównie do Hiszpanii. Po wprowadzeniu tam obowiązku wyposażenia samochodu w dwa trójkąty, Firma nasza zdołała uplasować się na tym rynku jako jeden z większych dostawców. W tym okresie Spółka poprawiła znacznie swoją kondycję finansową, generowała pokaźne zyski, co pozwoliło zgromadzić większość środków na realizację dużej inwestycji, polegającej na budowie hali produkcyjno – magazynowej wraz z zapleczem socjalnym na własnym gruncie w Rudzie Śląskiej.

Na początku 2001 roku, po zakończeniu budowy firma przeprowadziła się do nowej siedziby. Po analizie sytuacji rynkowej, w lipcu 2001 r. uruchomiono produkcję kamizelek ostrzegawczych o intensywnej widzialności, spełniających wymagania normy europejskiej EN:471 i podlegających certyfikacji.  W kolejnych latach firma uzupełniła swoją ofertę o apteczki samochodowe oraz gaśnice, oferując w ten sposób pełny zestaw artykułów bezpieczeństwa drogowego. W celu ciągłego poszerzania oferty „Reflex-Polska” sp. z o.o. w 2004 roku uruchomiła produkcje tablic wyróżniających dla pojazdów długich i ciężkich. Przeprowadziliśmy uprzednio pomyślnie proces ich homologacji.W styczniu 2005 roku uruchomiliśmy montaż gaśnic proszkowych 1, 2 i 6 kg na rzecz podmiotu, który zlecił nam tego typu usługę. Posiadając bogaty park maszyn szwalniczych uruchomiliśmy produkcję różnego rodzaju toreb oraz saszetek na swoje potrzeby oraz dla podmiotów trzecich. Szyjemy torby na oferowane przez nas zestawy bezpieczeństwa drogowego, oferujemy klientom możliwość ich dowolnej personalizacji. Oprócz tego oferujemy klientom możliwość zakupu samej torby według ich projektu.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój